U16 kadetes: zaudējums Beļģijai, sestdien plkst.18:15 ar Poliju

14.09.2022

Latvijas U16 sieviešu izlase (2006. dzimšanas gads un jaunākas), piektdien, 19. augustā, Portugāles pilsētā Matusinju Eiropas U16 čempionāta A divīzijas turnīra pirmajā spēlē galotnē zaudēja Beļģijas kadetēm – 63:67 (10:17, 29:34, 46:50). C grupas turnīra nākamajās spēlēs pretinieces būs  Polijas (20. augustā plks.18:15) un Portugāles (21. augustā plkst.20:30) komandas. Astotdaļfinālā 23. augustā būs jācīnās ar kādu no D grupas komandām (Grieķija, Čehija, Dānija, Francija). Spēļu tiešraidēm varēs sekot https://www.fiba.basketball/europe/u16women/2022

Pirmajā puslaikā latvietes vairākkārt nonāca zaudētājās ar 11 punktu starpību, bet pakāpeniski samazināja rezultāta starpību. Pēc lielā pārtraukuma brīžiem izdevās izvirzīties vadībā un divas minūtes pirms spēles beigām  rezultāts bija 60:56. Pēc dažām neveiksmēm 43 sekundes pirms beigām izdevās panākt 63:63, bet pēdējos uzbrukumus labāk nospēlēja Beļģijas komanda.

Latvijas komanda acīgi izmantoja pretinieču kļūdas (punkti 23-16), taču zaudēja cīņā par atlecošajām bumbām (44-52). Vairāk punktu ar tālmetieniem (8/27 – 4/17), toties sliktāka tuvo metienu precizitāte (17/49 – 22/52) un mazāk soda metienu (5/11 – 11/18).

Madara Šmite guva 18 punktus un izcīnīja 8 bumbas, Estere Petrus 15+7, Luīze Bērziņa 14, Krista Lukašēvica 10+13 atl.