Baltijas jūras kauss: kadetēm divas uzvaras un 2. vieta

15.12.2023

Baltijas jūras kausa izcīņā Tallinā Latvijas U16 meiteņu izlase (galvenā trenere Ilze Ose-Hlebovicka) četru komandu konkurencē izcīnīja otro vietu. Vasarā Eiropas čempionātā A divīzijā spēlēs visas Latvijas, Somijas un Zviedrijas kadetes

Latvija – Somija 74:81 (19:22, 37:46, 48:64)

Latvijas komandai vadībā uz brīdi izdevās izvirzīties tikai pašā spēles sākumā. Turpinājumā Somijas komanda uzbrukumā bija mazliet precīzāka un organizētāka, pakāpeniski audzējot pārsvaru. Rezultāta starpība vairākkārt sasniedza 18 punktus (32. minūtē – 50:68). Divarpus minūtes pirms spēles beigām latvietes iededza cerību stariņu (67:74), tomēr tuvāk netika.

Abām komandām ļoti daudz kļūdu (39-38), pretiniecēm labāka divpunktu metienu precizitāte (13/39 – 22/47).

Marta Ploriņa guva 16 punktus, Mila Luzgina 14, Maija Aploka 14.

Latvija – Zviedrija 90:53 (24:10, 43:19, 64:34)

Latvietes lēni ieskrējās (2:8), tomēr jau līdz pirmās ceturtdaļas beigām bija nodrošinājušas ievērojamu pārsvaru, ko spēles turpinājumā vēl palielināja.

Daiļrunīga kļūdu attiecība: 11-35,

Latvijas komandai Marta Ploriņa guva 22 punktus, Ance Kočetkova 14, Maija Aploka 11 (7 piespēles).

Latvija – Igaunija 102:43 (23:11, 49:21, 74:36)

Somijas kadetes ar pārliecinošu uzvaru pār Zviedriju (98:64) nodrošināja pirmo vietu, latvietēm atstājot iespēju finišēt otrajā pozīcijā. Tas arī tika izdarīts, pārspējot Igaunijas komandu visos basketbola elementos. Atlēkušās bumbas 58-30, kļūdas 23-37, trīspunktnieki 9/23 – 1/13.

Dārta Veidere guva 17 punktus, Sindija Miščenko 16 (6 piespēles), Aleksa Skudra 14, Marta Ploriņa 13

Citās spēlēs: Zviedrija – Igaunija 91:67, Somija – Igaunija 109:55, Somija – Zviedrija 98:64.

Noslēguma tabula: Somija 3-0, Latvija 2-1, Zviedrija 1-2, Igaunija 0-3.

Latvijas komandas labākās spēlētājas balvu saņēma Marta Ploriņa.

Latvijas U16 izlase (kadetes; 2008. dzimšanas gads)