U16 kadetes: 2. vieta grupā, otrdien plkst.16:30 astotdaļfinālā ar Beļģiju

18.08.2024

Latvijas U16 sieviešu izlase (2008. dzimšanas gads un jaunākas), svētdien, 18. augustā, Ungārijas pilsētā Miškolcā Eiropas U16 čempionāta A divīzijas C apakšgrupas turnīra pēdējā spēlē pārspēja Polijas kadetes – 48:47 (13:9, 24:23, 32:30), finišējot otrajā vietā. Otrdien, 20. augustā, plkst.16:30 astotdaļfinālā būs jāspēlē ar  trešās vietas ieguvējām D grupā Beļģijas basketbolistēm. Spēļu video un statistikas tiešraides šeit.

Spēlē ar Polijas kadetēm Latvijas komandas aizsardzība bija krietni labāka par uzbrukumu. 8. minūtē iegūto pārsvaru (13:4) tālāk attīstīt neizdevās, katrs punkts nāca ar lielu piepūli. Tomēr līdz 26. minūtei izdevās nosargāt vismaz minimālu pārsvaru un arī turpinājumā polietes garām tikai vien uz dažām minūtēm. 34. minūtē – 36:40, taču 8:0 izrāviens palīdzēja atgūt iniciatīvu un vadību, ko nervozā galotnē izdevās nosargāt.

Divpunktnieki 12/47 – 12/36, tālmetieni 6/29 – 5/25, soda metieni 6/16 – 8/15, atlēkušās bumbas 60 – 45, kļūdas 17 – 17.

Marta Ploriņa guva 15 punktus un izcīnīja 10 bumbas, Sindija Miščenko 9, Mila Luzgina 8.

Latvijas U16 izlases galvenais treneris Matīss Rožlapa:

“Trīs dažādas spēles. Ar Spāniju bija labs basketbols, diemžēl galotnē īsā brīdī salūzām un pēc dažām kļūdām spānietes panāca izšķirošo pārsvaru. Serbijas komandai uzspiedām mums izdevīgu stilu, daudz punktu guvām ātrajās pārejās.

Šodien bija slikta spēle. Polijas izlase mūs nobremzēja, bumba nekustējās, bija pārāk daudz individuālu darbību un pēc neveiksmēm metienos pazuda pārliecība. Par laimi, caur aizsardzību un enerģisku cīņu pie groziem turējām rezultātu līdzsvarā un galu galā izdevās izšķirošais izrāviens ar vairākiem precīziem tālmetieniem.

Tagad atpūtīsimies, sakopsim mikrotraumas un gatavosimies cīņai ar Beļģijas komandu, kas sāka ar zaudējumiem Slovēnijai un Somijai, bet šodien sagrāva Melnkalnes komandu. Nopietna pretiniece.”

Eiropas U16 sieviešu čempionāts (2008. dzimšanas gads)

Astotdaļfinālā (20. augustā): Itālija – Grieķija, Latvija – Beļģija, Ungārija – Horvātija, Somija – Polija, Vācija – Izraēla, Spānija – Melnkalne, Francija – Zviedrija, Slovēnija – Serbija

C grupa SRB ESP LAT POL U-Z V
Serbija xxx 53:86 52:76 49:48 1-2 3
Spānija 86:53 xxx 76:63 83:46 3-0 1
Latvija 76:52 63:76 xxx 48:47 2-1 2
Polija 48:49 46:83 47:48 xxx 0-3 4

A grupa: Zviedrija – Vācija 42:53, Itālija – Horvātija 58:49, Vācija – Itālija 55:52, Horvātija – Zviedrija 57:48, Zviedrija – Itālija 46:61, Horvātija – Vācija 60:55. Turnīra tabula: Itālija 2-1 (+6), Vācija 2-1 (-2), Horvātija 2-1 (-4), Zviedrija 0-3

B grupa: Francija – Ungārija 71:40, Izraēla – Grieķija 63:38, Grieķija – Francija 29:69 Ungārija – Izraēla 73:67, Izraēla – Francija 45:82, Ungārija – Grieķija 69:50. Turnīra tabula: Francija 3-0, Ungārija 2-1, Izraēla 1-2, Grieķija 0-3

D grupa: Melnkalne – Slovēnija 67:79, Beļģija – Somija 57:68, Slovēnija – Beļģija 56:44, Somija – Melnkalne 97:54, Somija – Slovēnija 58:55, Melnkalne – Beļģija 53:106. Turnīra tabula: Somija 3-0, Slovēnija 2-1, Beļģija 1-2, Melnkalne 0-3