U16 kadetes: uzvara mazajā ceturtdaļfinālā, piektdien 21:30 ar Slovēniju (trenera komentārs)

16.08.2023

Latvijas U16 sieviešu izlase (2007. dzimšanas gads), trešdien, 16. augustā, Turcijas pilsētā Izmirā Eiropas U16 čempionāta A divīzijas turnīra mazajā ceturtdaļfinālā pārspēja Grieķijas komandu – 62:51 (9:14, 22:23, 42:40), nodrošinot tiesības A divīzijā spēlēt arī nākamgad. Piektdien pusfinālā par 9./12. vietu plkst.21:30 spēle ar Slovēnijas izlasi.

Spēles augstā likme ietekmēja kvalitāti, cīņas epizožu bija vairāk par skaistām izspēlēm, un neviena komanda nevarēja lepoties ar izcilu metienu precizitāti (2p. 19/41 – 18/51, 3p. 4/30 – 1/13). Latvijai pārsvars cīņā pie groziem (54-43).

Pirmajās trijās ceturtdaļās latvietes lielākoties bija iedzinējās, līdz otrā puslaika vidū izdevās izrāviens, no 38:40 panākot 54:40.

Spēles spožākās zvaigznes gods – Annai Liepiņai (25 punkti un 15 atlēkušās bumbas). Emīlijai Trofimenko 11 punkti.

Latvijas U16 izlases galvenais treneris Matīss Rožlapa:

“Uztraukuma vai kādu citu iemeslu dēļ, bet spēlē ar Grieķiju pirmajā puslaikā mūsu uzbrukums bija ļoti sasaistīts. Grieķietes spēlēja brīvāk, trāpīja vairākus sarežģītus metienus. It kā jau aizsardzība turējās – 24 ielaisti punkti ir labs rezultāts. Bet par iemestajiem 23 to nevar teikt.

Otrajā puslaikā samazinājām sastāva rotāciju, sākām spēlēt vienkāršāk, ar lielāku pārliecību un uzbrukums iekustējās.

Ir neliela atvieglojuma sajūta, ka vairs nav jāuztraucas par vietas saglabāšanu. Ar pirmā astoņnieka komandām cīnīties mums būtu grūti, jo pietrūkst augumu. Tomēr čempionāts vēl nav beidzies, cīnīsimies par uzvaru katrā mačā un iespējami augstāku vietu. Sakrājušās mikrotraumas, tomēr visas basketbolistes var spēlēt un visas, esmu pārliecināts, var palīdzēt komandai.”

U16 Eiropas sieviešu čempionāts: Izmira (Turcija), 11.-19. augusts

15. augustā astotdaļfinālā: Somija – Turcija 83:60, Horvātija – Beļģija 90:72, Ungārija – Čehija 67:58, Spānija – Izraēla 95:47, Latvija – Serbija 57:73, Itālija – Grieķija 56:35, Francija – Portugāle 76:26, Slovēnija – Polija 42:66

16. augustā ceturtdaļfinālā: Somija – Horvātija 79:78, Ungārija – Spānija 64:72, Serbija – Itālija 46:53, Francija – Polija 64:45

16. augustā par 9./16. vietu: Turcija – Beļģija 45:83, Čehija – Izraēla 56:58, Latvija – Grieķija 62:51, Portugāle – Slovēnija 62:67

18. augustā pusfinālā: Somija – Spānija, Itālija – Francija. Par 5./8. vietu: Horvātija – Ungārija, Serbija – Polija. Par 9./12. vietu: Beļģija – Izraēla, Latvija – Slovēnija. Par 13./16. vietu: Turcija – Čehija, Grieķija – Portugāle