Visi jaunumi

U16 kadetes: Baltijas jūras kausa izcīņā otrā vieta

07.01.2023

Dalīties:

Latvijas U16 izlases meitenes Tallinā notikušajā Baltijas jūras kausa izcīņā ar divām uzvarām un zaudējumu ierindojās otrajā vietā. Komandas vērtīgākās spēlētājas balvu saņēma Anna Liepiņa.

BJK’2023: U16 kadetes

Komanda LAT EST FIN SWE U-Z Punkti V
Latvija x 92:73 50:70 76:51 2-1 218:194 2
Igaunija 73:92 x 62:113 96:75 1-2 231:280 3
Somija 70:50 113:62 x 82:43 3-0 265:155 1
Zviedrija 51:76 75:96 43:82 x 0-3 169:254 4

Latvija – Somija 50:70 (11:27, 32:39, 43:58)

Latvijas komanda palēni ieskrējās, bieži kļūdoties uzbrukumā, un nespējot izsekot pretinieču ātrajai saspēlei. 13. minūtē – 13:33. Turpinājumā izdevās sakārtot spēli un panākt lūzumu, 26. minūtē tiekot pretiniecēm uz pēdām (43:45). Diemžēl sekoja vēl viens krīzes brīdis (43:58) pēc kura atgūties vairs neizdevās.

Visā spēlē ļoti daudz kļūdu (35-33) un sliktāka metienu precizitāte (2p. 14/42 – 21/54, 3p. 2/20 – 6/15).

Anna Liepiņa guva 12 punktus un izcīnīja 7 bumbas, Maija Aploka guva 9 punktus.

Latvija – Zviedrija 76:51 (23:9, 38:29, 58:38)

Latvijas komanda bija vadībā no pirmās minūtes, pamazām audzējot pārsvaru un jau trešajā ceturtdaļā likvidējot pēdējās šaubas par uzvaru.

Latvietēm divreiz mazāk kļūdu (16-33) uzvara cīņā pie groziem (50-39) un daudz produktīvāk uzbruka no tuvās distances (2p. 33/65 – 15/35).

Anna Liepiņa (attēlā) guva 25 punktus un izcīnīja 11 bumbas, Maija Aploka 14, Tamirisa Simonova 12, Sindija Miščenko 11.

Latvija – Igaunija 92:73 (18:14, 53:29, 72:53)

Cīņa par otro vietu (pirmo ar trim pārliecinošām uzvarām izcīnīja Somijas kadetes).

Latvijas komanda pirmās ceturtdaļas beigās pārņēma vadību, ko neatdeva līdz pat mača beigām. Liels pārsvars cīņā pie groziem (55-31) un laba divpunktnieku precizitāte (33/57 – 18/37).

Anna Liepiņa guva 23 punktus un izcīnīja 14 bumbas, Tamirisa Simonova 14 (7 pārķertas), Zane Straudovska 14 (8 atl.), Emīlija Trofimenko 12 (8 atl.).